pühapäev, 4. november 2007

Kas sina oled mind sel talvel juba toitnud?


Kui oktoobri lõpus ilmad külmaks läksid, tulid tihased ja koputasid aknale. Mina seepeale muidugi tõttasin poodi ja nõudsin linnukeste sööki, et linnukesed juba küsivad. Vanasti oli Pääsküla poes kogu aeg küll tihaste rasvapalle, küll seemnesegu. Nüüd on vastremonditud poes terve seinatäis koduloomade kaupu, aga linnukestele mitte kui midagi. Õnneks leidub inimesetoidu riiulis suure pakiga päevalilleseemneid.

Aga niipea, kui ma neid päevalilleseemneid akna taha lindude söögimajasse puistasin, tormasid kohale tuvid, trügisid, kaklesid, tallasid söögimaja katuse katki ja muudkui nokkisid ja nokkisid ja ei jätnud järele enne kui seemned viimseni otsas olid. Tihastele ja oravatele ei jäänud midagi.

Siis ma olin sunnitud välja mõtlema midagi spetsiaalselt tihastele kättesaadavat ja nüüd kõlguvad päevalilleseemned mu akna taga nööri külge seotud auklikuks lõigatud plastpudelis. Arvuti taga istudes näen tihaste akrobaatikatrikke, otse monitori taga. Tihased on väga ettevaatlikud. Alguses nad passivad aknataguse männi otsas. Siis lendavad lähemale, kas linnumaja katusele või vertikaalsele seinale akna kõrval, ja uurivad hetke olukorda. Alles siis teevad kiire sööstlennu seemnepudeli juurde, haaravad kiiresti terakese nokka ja sööstavad jälle männi otsa toitu nautima.

4 kommentaari:

kukupai ütles ...

Meie juures õnneks tuvisid pole, saavad tihased rahulikult seemneid näkitseda. Musträstad on ka kuhugi kadunud.

Mari ütles ...

Meil on kasutusel sama tehnika. Toitsime juba eelmine talv ja varbalased on k�ll v�hemalt meiega v�ga s�bralikuks saanud, suviti tulid lahtise akna korral aknalauale patseerima ja vaatama, kas ehk antakse midagi. :)

sofie ütles ...

Ettevaatust lahtise aknaga! Minul tuli suvel orav elutoa aknast sisse, läks kööki, võttis sealt aknalaualt sügavast kausist SUURE õuna, viis elutuppa ja sõi pool ära, aga võibolla et sõi poole ära ja tassis elutuppa järelejäänud poole; siis väsis või tüdis ja näritud õuna leidsin ma õhtul elutoa põrandalt;)
Ja kui mu õde patja pesi ja selle aknalauale päikese kätte kuivama pani, siis tuli orav, võttis toast aknalaualt pooliku päevalilleseemnete paki ja sõi sihvkasid pestud padjal istudes. (Seda võis pärast sihvkakestade järgi öelda).

sofie ütles ...
Autor on selle kommentaari eemaldanud.